Egzamin na prawo jazdy w czerwonej strefie: Czy jest możliwy? Jakie czekają ograniczenia?

Obecna sytuacja związana z epidemią dotyka wielu branż i codziennych aktywności. Nie inaczej jest z systemem szkolenia i egzaminowania kierowców. Jak więc zdać egzamin na prawo jazdy w dobie obostrzeń i restrykcji?

Ośrodki Ruchu Drogowego na terenie całego kraju maja obecnie mocno pod górkę. Chętnych do przystąpienia do egzaminu, choć jest ich obecnie nieco mnie, bo część zainteresowanych postanowiła odłożyć ten temat w czasie, nadal nie brakuje. Ośrodki robią co mogą by nie przerywać swej działalności, ale musza też dostosowywać formę oraz godziny pracy do obecnego reżimu sanitarnego i zaostrzającej się sytuacji zdrowotnej w kraju.

Mocno ograniczona liczba osób zdających testy na prawo jazdy łączona jest z zapisami internetowymi na egzaminy. Do tego dochodzi przestrzeganie zasad sanitarnych. Wszystko to środki bezpieczeństwa zastosowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w celu utrzymania funkcjonowania placówek i jednoczesnego zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom.

Obecnie czerwoną strefa objęty został cały kraj. To oznacza, że grupy, w których można przeprowadzać egzaminy wynoszą maksymalnie 5 osób. Jest to 4 petentów oraz egzaminator. To z kolei powoduje, że mocno spadła “przepustowość” ośrodków, ale dzięki temu nadal można przystępować do egzaminów i dokonywać tego w sposób dużo bardziej bezpieczny. Niestety sytuacja często wygląda inaczej w przypadku szkoleń. Tu często okazuje się, że szkolenie tak małych grup kursantów jest po prostu nierentowne.

Ośrodki prowadzą internetowe zapisy na egzaminy i zwracają się z prośbą do osób mających zakończone kursy szkoleniowe oraz chcących przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, by rejestrować się na konkretną godzinę za pomocą Internetu. Petenci proszeni są także o przybycie bez osób towarzyszących.

Ograniczenie ilości osób mogących jednocześnie przystąpić do egzaminu spowodowało wydłużenie kolejek. Obecnie oczekiwanie na termin egzaminu może wynieść nawet 3 tygodnie, ale jest to zmienne dla każdego z ośrodków.

WORD-y to jednostki samodzielne, dlatego o szczegóły związane z pracą ośrodków należy zgłaszać się bezpośrednio do odpowiedniej dla miejsca zamieszkania placówki. Na stronach odpowiednich ośrodków znaleźć można wszelkie informacje potrzebne zainteresowanym.

 

Inne publikacje na ten temat:

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button